cibulinis2017

Uzgavenes-01

Mokslininkų viešnagė Šlyninkos vandens malūne

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGegužės 15-16 d. Zarasuose viešėjo visas būrys mokslininkų iš Lietuvos edukologijos universiteto: doc. Žydronė Kolevinskienė, Vidas Valskys, Lina Murinienė,Sonata Vaičiakauskienė, Laimutė Bučienė,dr. Vida Česnulienė ir Aurimas Markevičius,prof. Dainius Vaitiekūnas,lektorė Nijolė Toleikytė bei katedros vedėjo padėjėja Diana Steiblienė. Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje svečiai dalyvavo mokslinėje metodinėje lietuvių kalbos ir literatūros konferencijoje „Aktualieji lietuvių kalbos ir literatūros mokymo(si) klausimai“.

Skaityti daugiau »

Cibulinės šventė

stasiuko muge

Profesinio mokymo programų įgyvendinimas bendraujant su mažomis ir labai mažomis įmonėmis

Šiuo metu vienas iš Zarasų žemės ūkio mokyklos prioritetų – gerinti profesinį mokymą, skatinti mokyklos ir vietos verslininkų glaudų bendradarbiavimą ruošiant įvairių profesijų specialistus. Skaityti daugiau »

„Susipažinkime: Aukštaitija 6 laida

Kviečiame į tradicinę šventę „Stanislovas – Cibulinis“

Stanislovas Cibulinis 2014Bendruomenė „Šlyninkos vandens malūnas“ kviečia į tradicinę šventę „Stanislovas – Cibulinis“.

2014 m. gegužės 10 dieną nuo 10 val. prie senojo Šlyninkos vandens malūno vyks tradicinė, penktoji, svogūnų sodinimo šventė ,,Stanislovas – Cibulinis“.

Pagal senuosius papročius sodinsime svogūnus, šurmuliuos lietuvių ir latvių amatininkų, tautodailininkų, ūkininkų mugė, savo ypatingas programas pristatys Lieptų, Senolių ir Paukščių teminiai kaimai, vyks tarptautinis liaudiško muzikavimo festivalis ,,Sėlos muzikantai“. Jūsų laukia įspūdingi kaimiški pusryčiai, originalios šeimų ir bendruomenių varžytuvės, smagūs žaidimai, įvairios pramogos ir daug geros nuotaikos! Skaityti daugiau »

Užgavėnės prie senojo Šlyninkos vandens malūno 2014

Šlyninkoje – įspūdinga Užgavėnių šventė

Gražina ZOLOTUCHINA

Nors ir be sniego, ir be tradicinio „bobslėjaus“, tačiau išradingai, labai įdomiai praėjo savita ir žaisminga žiemos palydų šventė prie senojo, jau į trečią šimtmetį įkopusio Šlyninkos vandens malūno. Čia Užgavėnės – tai džiaugsmo, juoko, linksmumo, atsipalaidavimo diena. Tai juk savotiškas liaudies teatras, kuriame kiekvienas šventės dalyvis turi puikią progą kuo originaliau, įdomiau pasireikšti, nes jos organizatoriai kasmet vis ką nors naujo sugalvoja, kad apsilankiusiems malūno prieigose nebūtų nuobodu. Skaityti daugiau »

Stasiuko mugė 2013

Bendruomenė Šlyninkos Vandens Malūnas ir Zarasų kultūros centras, prie senojo Šlyninkos Vandens Malūno 2013m. gegužės mėn. 11d. 11 val. organizuoja šventę

STANISLOVAS-CIBULINIS.

ŠVENTĖS METU VYKS:

21-asis SIELOS MUZIKANTŲ FESTIVALIS;

Pagal senovinius papročius bus sodinami svogūnai;

Lietuvos ir Latvijos tradicinių amatininkų mugė;

Skaityti daugiau »

Trečias kartas NEMELUOJA…

Jau trečiąjį kartą Šlyninkos vandens malūno prieigose nušurmuliavo smagi Užgavėnių šventė. Su pavasariškai švietusia saulute, neįkyriu šaltuku, sniego marška ant laukų ir storu ledu, sukausčiusiu iki pat naujų metų pradžios be poilsio burbuliavusią Nikają. Ne veltui sakoma, kad trečias kartas nemeluoja. Skaityti daugiau »